Pension Roseta

Možnosti ubytování

Pension ROSETA byl otevřen v roce 1994 jako rodinný podnik se zaměřením na agroturistiku – pěstování růží.

Zpočátku byla otevřena vinárna a pension se 6 pokoji, v roce 1998 byla otevřena zahradní restaurace v zahradě, jejíž součástí je rosarium s 2000 růžemi. V rosariu je altán a další malebná místa, kde se mohou konat svatební obřady.

Od roku 2010 se stalo součástí rosaria Pensionu Roseta rodinné vinařství. Veškerá  vína  jsou v nabídce restaurace Roseta, jak k ochutnání tak i ke koupi.

Růže jsou pěstované ve vlastním rosariu bez chemického postřiku. V budově bude také nová restaurace, ubytování, školící prostory s technickým vybavením.

Pension Roseta se nachází v malebné obci Radějov, která se nachází na okraji lesního horského pásma Bílých Karpat v údolí tvořeném potokem Radějovkou.

Obec je vstupní branou do biosférické rezervace UNESCO, známé bohatou květenou i zajímavou faunou. Na katastru obce je také známá dančí obora. V oboře se nachází přírodní rezervace Kútky, která leží jihovýchodně od obce Radějov. Tvoří ji druhově bohaté louky (roste zde například: kosatec pestrý i trávovitý, hořec hořepník, len žlutý, kozinec dánský a přes deset různých orchidejí) s četnými solitérními stromy, remízky, potokem Mandát a dvěmi menšími rybníky s močály.

Dominantou obce je novorománský kostel sv. Cyrila a Metoděje, v kvalitní architektuře postavený počátkem 20. století a téměř o jedno století mladší ocelová konstrukce rozhledny Travičná mezi obcemi Radějov a Tvarožná Lhota, ke které vede Oskorušová stezka. V Radějově najdeme několik malebných domků lidové architektury, převážně z přelomu 19. a 20. století.

Radějov je známý jako klidná rekreační obec s krásnou okolní přírodou vybízející k pěší turistice, cykloturistice, houbaření a rybolovu.